petek, 19. april 2024

Visoke zmage za Sixt, Tajfun in Krko

Kategorija: Košarka Wed, 22 Mar 2017 21:54:00 +0100 Novo mesto - Prvouvrščeno moštvo rednega dela iz Novega mesta je zanesljivo prišlo do uvodne zmage v ligi Nova KBM za prvaka. Na gostovanju v Domžalah je premagalo branilca naslova, Helios Suns, ki se je med šest najboljših ekip prebil šele v zadnjem krogu rednega dela in ki bo v nadaljevanju tekmovanja nastopal brez enega ključnih igralcev in člana začetne peterke, Čeha Tomaša Kyzlinka, ki bo kariero nadaljeval v Franciji. Krka je imela z izjemo nekaj minut druge četrtine tekmo vseskozi pod nadzorom. Odprla jo je s 14:0, nato sicer zaostala 19:21, a do konca prvega dela znova prevzela pobudo in odšla na odmor s prednostjo šestih točk. Odločilni korak k zmagi so gostje naredili v tretji četrtini, ki so jo dobili z 20:11, dokončno pa so dve točki potrdili v ... delo več »