sreda, 24. april 2024

Hrastnikova in Žabjek na EP brez odličja

Kategorija: Kolesarstvo Sun, 28 May 2017 17:10:00 +0200 Stuttgart - Na evropskem kolesarskem prvenstvu v spustu v italijanski Sestoli je najboljši slovenski rezultat dosegla Monika Hrastnik, ki je dirko članic končala na četrtem mestu. Šesti je bil med mladinci Rudi Pintar, med člani je Jure Žabjek osvojil 17. mesto. Žabjek je bil pred EP v odlični formi, dobil je dve dirki za evropski pokal, zato je le 17. mesto zanj razočaranje. Na strmi in tehnično nezahtevni progi se enostavno ni znašel.  Med članicami je bila najhitrejša Italijanka Eleonora Farini, ki je bila za skoraj pet sekund hitrejša od rojakinje Alie Marcellini. Tretja je bila Francozinja Marine Cabirou, Hrastnikova, lani evropska podprvakinja, je bila od nje počasnejša za slabe pol sekunde. Špela Horvat je bila 11. Evropski naslov med člani je osvojil Francoz Florent Payet, ki je za 0,6 sekunde ugnal ... delo več »