sobota, 27. april 2024

Prva slovenska medalja na mladinskem EP v plavanju

Kategorija: Drugi športi Wed, 28 Jun 2017 19:46:00 +0200 Tel Aviv - Plavalka kranjskega Triglava Tina Čelik je uvodni dan mladinskega evropskega prvenstva v Netanyi pri Tel Avivu osvojila bronasto kolajno na 50 m prsno. Čelikova je lani na Mepu na Madžarskem osvojila zlato, letos pa se je ob novem mladinskem državnem rekordu 31,57 morala zadovoljiti z bronom, a vseeno potrdila velik napredek. Zmagala je Irka Mona McSharry (31,38) pred Poljakinjo Weroniko Hallmann, ki je bila od nove slovenske rekorderke hitrejša vsega dve stotinki sekunde, a bo imela mlada Slovenka na Mepu priložnost za medaljo tudi prihodnje leto. Tara Vovk, stara slovenska mladinska rekorderka iz PK Ljubljana, je v isti disciplini osvojila osmo mesto. »Res sem zadovoljna, saj nas je kar pet plavalk doseglo izid po 32 sekundami. Izid 31,5 sem nekako pričakovala, vesela pa sem tudi brona, saj sem dosegla ... delo več »