petek, 29. marec 2024

Kenijec Kipchoge zmagal na maratonu v Berlinu, a ostal brez svetovnega rekorda

Kategorija: Drugi športi Sun, 24 Sep 2017 14:49:00 +0200 Berlin - Aktualni olimpijski prvak v maratonu Kenijec Eliud Kipchoge je zmagovalec tradicionalnega berlinskega maratona. Dvaintridesetletni tekač je še drugič zmagal na maratonih v Berlinu, potem ko je bil najhitrejši tudi na maratonu leta 2015. Kipchoge je napovedal, da želi postaviti nov svetovni rekord, od katerega pa ga je ločilo le 35 sekund. Kenijec je v Berlinu na razdalji 42,195 kilometra slavil s časom dveh ur, treh minut in 32 sekund. Le 14 sekund počasnejši je bil na drugem mestu Etiopijec Guye Adola. Tudi tretje mesto je pripadlo Etiopijcu, osvojil ga je Mosinet Geremew. "Razmere niso bile najboljše zaradi dežja, vendar pa na srečo ni pihal veter," je dejal Kipchoge. Proga je bila mokra še od nočnega naliva, deževalo pa je tudi med maratonom. V ženski konkurenci je slavila Kenijka Gladys Cherono, druga ... delo več »