petek, 29. marec 2024

NHL: že 17. gol Anžeta Kopitarja v sezoni (VIDEO)

Kategorija: Hokej Sun, 17 Dec 2017 06:19:00 +0100 New York - Slovenski hokejski as Anže Kopitar, kapetan moštva Los Angeles Kings v ligi NHL, ostaja med najučinkovitejšimi igralci v tej sezoni. Sinoči se je sicer njegovo moštvo z gostovanja pred 13.087 gledalci v dvorani Barclays Center vrnilo s porazom po podaljšku (3:4) proti zasedbi New York Islanders, a je 30-letni Hrušičan pičlih trinajst sekund pred koncem tretje tretjine zadel za izenačenje na 3:3 in izsilil podaljšek. Zanj je bil to že 17. gol v sezoni, s skupno 39 točkami pa na razpredelnici zaseda sedmo mesto in je, med drugim, tudi pred ruskim superzvezdniškim ostrostrelcem Alexom Ovečkinom. Med Evropejci sta višje le Rus Nikita Kučerov (46 točk) in Čeh Jakub Voraček (40). Kopitar je sicer sinoči na ledni ploskvi prebil več kot 24 minut in v tem času trikrat sprožil ... delo več »