petek, 29. marec 2024

Hrvati še drugič navdušili, Srbi spet na kolenih

Kategorija: Rokomet Sun, 14 Jan 2018 23:06:00 +0100 Split - Hrvaški rokometaši so se na domačem evropskem prvenstvu dokopali do še druge gladke zmage. Potem ko so uvodoma podpihnili evforijo na tribunah splitske dvorane Spaladium s prepričljivo zmago nad Srbi (32:22), ki jim je sapa pošla že v prvem polčasu, so bili danes pred 11.000 navijači za razred boljši še od Islandcev, ki so jih z odličnim drugim polčasom odpravili z 29:22 (14:13). Izid je bil nazadnje izenačen v 31. minuti, nato pa je domača zasedba pod taktirko Lina Červarja zadela petkrat zapovrstjo, Islandci so si privoščili skoraj osemminutni strelski molk in zmagovalec je bil odločen. Izstopal je Luka Cindrić s sedmimi zadetki iz devetih poskusov. Hrvati so si tako (enako kot Francozi) z drugo zmago v skupini A že zagotovili napredovanje v drugi del prvenstva. Zato pa so ... delo več »