sobota, 20. april 2024

Nemci v zaključku strli Čehe

Kategorija: Rokomet Fri, 19 Jan 2018 20:00:00 +0100 Varaždin - Nemški rokometaši na evropskem prvenstvu tudi po selitvi v Varaždin ne blestijo. Tokrat so proti Čehom v napadu igrali povsem brez idej, a so na koncu unovčili bogate izkušnje in premoč v individualni kvaliteti za pomembno zmago z 22:19. Čehi so tekmo odprli dobro in še ob polčasu vodili z 10:9, v 48. minuti tekme pa celo s tremi zadetki prednosti. Nato se je razigral nemški vratar Silvio Heinevetter in Nemce vrnil v igro, ključno obrambo iz sedemmetrovke štiri minute pred koncem pa je prispeval Andreas Wolff.  V končnici so se Čehi poizkušali približati in se obdržati v igri z bolj ugodno gol razliko, a so Nemci zdržali. Blestel je Stephen Fäth z osmimi zadetki, pri Čehih pa rokometaš Tatran Prešova Tomaš Čip s šestimi. Nemška igra ni bila na ... delo več »