petek, 29. marec 2024

ZOI 2018: Na prvi veleslalomski progi Hirscher suveren, Kranjec pa deveti (V ŽIVO)

Kategorija: Rezultati Sun, 18 Feb 2018 05:53:00 +0100 Pjongčang - Marcel Hirscher se je po osvojeni zlati kolajni v kombinaciji, svoji prvi na olimpijskih igrah, očitno sprostil. Na prvi veleslalomski progi je smučal v stilu olimpijske sezone in ima pred olimpijskim podprvakom iz kombinacije Alexisom Pinturaultom že 63 stotink sekunde prednosti, tretji je Leif-Kristian Haugen, ki zaostaja le tri stotinke več. V finale sta se uvrstila tudi dva Slovenca, Štefan Hadalin je bil 29. in bo imel na drugi progi odlično izhodišče za napad, s katerim bi lahko precej izboljšal svojo končno uvrstitev, v cilju pa ni bil zadovoljen s svojim smučanjem. Mnogo hitrejši pa je bil Žan Kranjec. Po polovici tekme na devetem mestu zaostaja za sekundo in 25 stotink, dolgo mu je kazalo še precej bolje, a je v spodnjem delu naredil nekaj napak in izgubil dragocene stotinke. Žan Kranjec ... delo več »