sreda, 5. februar 2025

1972 Pivka – Gremo v kino

Na sliki je Leopold Melink – Polde, od leta 1947 pa vse do 1972 kinooperater v kinu Pivka. Stoji pred filmskim projektorjem AEG, v tipičnem tehničnem prostoru imenovanem kabina, za njim pa vidimo t. im. line, odprtine, skozi katere je projicirani žarek ponesel sliko do platna v kinodvorani. Skozi sosednjo lino je mojster med predstavo pogledoval cerknica foto več »

Več iz medija

Cerknica 1977/78 – 7. c razred

Pred vhodom v osnovno šolo Cerknica slikan 7. c razred s svojo razredničarko Marijo Arnuš. Boštjan je imel srečo, da je imel starejšo sestro, od katere si je... cerknica foto več »

1960 Iška – Kako čez vodo

 

Bilo je v zgodnjih 60-ih in zagotovo sredi vročega poletja. Zaposleni v Kmetijski zadrugi Begunje so se odpravili na sindikalni izlet. Niso šli prav daleč, saj... cerknica foto več »

POKAŽI VIRE
+
Delo Dnevnik Primorske Siol 24ur RTV Slo N1 Svet24 Žurnal Slovenske novice Reporter Finance Forbes Mladina Ekipa Necenzurirano Preiskovalno Požareport Nova24 SEZNAM VSEH VIROV
+
Pokaži kategorije
+
Domov Slovenija Svet Gospodarstvo Šport Scena Kronika Zanimivosti Tehnologija Kultura Zdravje Prosti čas Drugo