petek, 28. februar 2025

Po desetletjih bojev kurdska stranka PKK pred razpustitvijo

Ustanovitelj Delavske stranke Kurdistana (PKK) Abdulah Öcalan, ki sicer ostaja v zaporu, je v današnji izjavi pozval k razpustitvi PKK, kurdskim borcem pa naročil, naj odložijo orožje. Za razpustitev PKK, ki že desetletja vodi upor Kurdov in v Turčiji velja za teroristično organizacijo, se je odločil po več tednih pogajanj o mirovni pobudi. dnevnik več »

Več iz medija

Kje pa je tokrat Zoki?

Kot smo včeraj poročali, je sodišče BiH razsodilo, da je predsednik Republike Srbske Milorad Dodik kriv, ker ni spoštoval in izvajal odločitev visokega... dnevnik več »

Marko Crnkovič, kolumnist

Napovedana interpelacija vlade nima veze s tem, ali sta predsednik vlade in poslanka koalicije po mnenju opozicijskih očitarjev res lagala in/ali manipulirala.... dnevnik več »

POKAŽI VIRE
+
Delo Dnevnik Primorske Siol 24ur RTV Slo N1 Svet24 Žurnal Slovenske novice Reporter Finance Forbes Mladina Ekipa Necenzurirano Preiskovalno Požareport Nova24 SEZNAM VSEH VIROV
+
Pokaži kategorije
+
Domov Slovenija Svet Gospodarstvo Šport Scena Kronika Zanimivosti Tehnologija Kultura Zdravje Prosti čas Drugo